UP THE IRONS
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

UP THE IRONS, THE BEST ROCK AND HEAVY METAL WEB RADIO,

Φόρουμdj;sΕγγραφήΣύνδεση
**

Winamp, iTunesWindows Media PlayerReal PlayerQuickTimeWeb ProxyUP THE IRONS**SIMPLY THE BEST***SIMPLY THE FIRST
UP THE IRONS COUNTER
Loading ...
Πρόσφατα Θέματα
» Anti Nowhere League Live in Athens 25-1-20 AN club 'official'
Doobie Brothers ! Empty27.01.20 21:31 από cronoschelsea

» The Morlocks Alive in Athens 18-1-2020
Doobie Brothers ! Empty23.01.20 13:27 από cronoschelsea

» Cock Sparrer Live In Athens 14-12-19
Doobie Brothers ! Empty18.12.19 21:30 από cronoschelsea

» AC/DC TRIBUTE CONCERT HIGHWAY TO HELL 2020
Doobie Brothers ! Empty26.10.19 19:43 από cronoschelsea

» Gang Of Four Live In Athens 27-9-19
Doobie Brothers ! Empty05.10.19 13:35 από cronoschelsea

» The Fuzztones Live In Athens 26-9-19
Doobie Brothers ! Empty29.09.19 15:09 από cronoschelsea

» ΟΙ Manowar στην Αθηνα Manowar in Athens Greece
Doobie Brothers ! Empty16.06.19 21:52 από cronoschelsea

» Φίλες και φίλοι, την Παρασκευή 1-2-19 , και ώρα 21:00, ο Akis με την εκπομπάρα του "Heavy metal is the law" !!! Γιά όσους ξέρουν από Heavy metal, αλλά θέλουν να μάθουν και κάτι παραπάνω...Καλή ακρόαση !!!
Doobie Brothers ! Empty01.02.19 14:44 από akis

» The Rumjacks Live in Athens
Doobie Brothers ! Empty04.11.18 14:47 από cronoschelsea

» Iron Maiden Athens 2018
Doobie Brothers ! Empty23.07.18 20:34 από Τζίνα

» Dead Kennedys Panx Romana In Athens
Doobie Brothers ! Empty16.07.18 23:02 από andreas rocco

» Jim Morrison
Doobie Brothers ! Empty03.07.18 15:30 από andreas rocco

» Iron Maiden
Doobie Brothers ! Empty03.07.18 14:07 από andreas rocco

» ροκ φεστιβαλ 2018
Doobie Brothers ! Empty25.06.18 23:49 από Βυζαντινος21

»  Iron Maiden - Trought the years (2016)
Doobie Brothers ! Empty03.04.17 19:47 από cronoschelsea

» Η ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΤΟΥ UP THE IRONS 10-11-2013
Doobie Brothers ! Empty03.04.17 19:44 από cronoschelsea

» Τα ροκ ημερολόγια - Ιστορική επανέκδοση
Doobie Brothers ! Empty03.04.17 19:39 από cronoschelsea

» GALLAGHER & LYLE
Doobie Brothers ! Empty24.03.17 6:22 από uxk6000

» Η 10η Γιορτή του Βινυλίου και της Μουσικής Vinyl is Back - Εκεί που συμβαίνει! 17, 18, 19 Μαρτίου 2017 στο «Μουσείο Αυτοκινήτου»
Doobie Brothers ! Empty14.03.17 12:39 από DJL

» 10 VINYL IS BACK – ΤΟ ΣΥΝΟΠΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
Doobie Brothers ! Empty14.03.17 12:27 από sissy

» Οι Dropkick Murphys ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ
Doobie Brothers ! Empty14.02.17 19:58 από Τζίνα

» Το αντίο των θρυλικών Black Sabbath
Doobie Brothers ! Empty07.02.17 10:47 από DJL

» Vinyl is Back 17-19 Μαρτίου 2017 Γιορτή του Βινυλίου και της Μουσικής
Doobie Brothers ! Empty21.01.17 0:18 από DJL

» 10 εμβληματικές μασκότ metal συγκροτημάτων και η ιστορία τους
Doobie Brothers ! Empty19.01.17 23:03 από DJL

» Απίστευτη διασκευή στο “Ήτανε Μια Φορά” του Ξυλούρη από Μάριο Λούπαση- Μάνο Παπαδάκη, με αναφορές σε Iron Maiden & Deep Purple!
Doobie Brothers ! Empty18.01.17 18:12 από DJL

» Kansas ~ Dust in the Wind
Doobie Brothers ! Empty13.01.17 18:15 από DJL

» Γιάννης Δρόλαπας - Δεν «πρόδωσε» ποτέ την ροκ για τα φράγκα
Doobie Brothers ! Empty10.01.17 8:31 από DJL

» Όταν οι Motörhead έπαιξαν για πρώτη φορά στην Αθήνα, τον Μάρτιο του 1988
Doobie Brothers ! Empty30.12.16 13:39 από DJL

» ROCK Ρεβεγιόν 2017 - 31 Δεκεμβρίου στο THESIS ROCK CAFE
Doobie Brothers ! Empty27.12.16 14:55 από DJL

» Maidenance live at Lazy Club – 30/12/2016
Doobie Brothers ! Empty24.12.16 19:02 από DJL

» 2016 - Ο μουσικός απολογισμός της χρονιάς!
Doobie Brothers ! Empty24.12.16 16:03 από DJL

» Σαν σήμερα ειπώθηκε για πρώτη φορά η ωραιότερη «Χριστουγεννιάτικη Ιστορία»
Doobie Brothers ! Empty20.12.16 22:57 από DJL

» Είδαμε «Mouniall» με τον Τζίμη Πανούση στο Can Can
Doobie Brothers ! Empty19.12.16 23:01 από DJL

» Η αληθινή ιστορία του Magic Bus, που τραγούδησαν οι Τρύπες.
Doobie Brothers ! Empty19.12.16 22:49 από sissy

» Το παζάρι Δίσκων του An Club & AN Groundfloor (2 χώροι-1παζάρι) ΚΥΡIΑΚΗ 18 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ
Doobie Brothers ! Empty18.12.16 3:33 από DJL

» Τι σημαίνει η λέξη «ζαβαρακατρανέμια» στο τραγούδι του Νίκου Ξυλούρη;
Doobie Brothers ! Empty18.12.16 2:40 από DJL

»  VINYL IS BACK for good and is here to stay!!! Τριήμερο μουσικής και...βινυλίων!
Doobie Brothers ! Empty15.12.16 11:31 από DJL

» Πλειστηριασμοί Δίσκων Vinyl is Back Δεκεμβρίου!
Doobie Brothers ! Empty07.12.16 0:50 από DJL

» Νέο άλμπουμ από τους Kreator - Gods Of Violence. Δείτε το Official Video
Doobie Brothers ! Empty04.12.16 15:54 από DJL

» Maggot Brain-Funkadelic (Maggot Brain-1971)
Doobie Brothers ! Empty03.12.16 22:41 από sissy

» Η «μεγάλη εικόνα» 6 εξωφύλλων κλασικών δίσκων
Doobie Brothers ! Empty01.12.16 21:14 από DJL

» Vinyl is Back: Αναλυτικά το πρόγραμμα της μεγαλύτερης γιορτής των δίσκων βινυλίου!
Doobie Brothers ! Empty29.11.16 12:44 από DJL

» MADE IN GREECE
Doobie Brothers ! Empty29.11.16 1:10 από DJL

» Παύλος Σιδηρόπουλος & Οι Απροσάρμοστοι - Συνέντευξη του στο Ποπ & Ροκ τον Σεπτ. του 1982
Doobie Brothers ! Empty26.11.16 13:01 από DJL

» Μοτοσυκλετες ΚΑΙ φιλοι vol 2 - ΠΑΡΤΥ ΡΕΦΕΝΕ Το Σάββατο στις 26 Νοεμβρίου
Doobie Brothers ! Empty25.11.16 11:24 από DJL

» Ο Τζίμης Πανούσης στο Can Can
Doobie Brothers ! Empty22.11.16 21:05 από cronoschelsea

» Τάκης Ανδρούτσος - Η κιθάρα των Πελόμα Μποκιού
Doobie Brothers ! Empty20.11.16 12:19 από DJL

» Η ΓΙΟΡΤΗ-GOIN' THROUGH
Doobie Brothers ! Empty17.11.16 12:16 από sissy

» Ο PAT TRAVERS ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ
Doobie Brothers ! Empty16.11.16 22:33 από DJL

» Οι MAIDENANCE (Iron Maiden tribute band) το Σάββατο 3 Δεκεμβρίου στο Remedy Live Club
Doobie Brothers ! Empty16.11.16 22:04 από DJL

Παρόντες χρήστες
5 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 1 μέλος, 0 μη ορατοί και 4 επισκέπτες :: 1 μηχανή αναζήτησης

αγαπημενη

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 153, στις 17.03.20 0:22
Πιο αναγνωσμένα θέματα
ΙΝΔΙΑΝΟΙ.......
5 ΑΣΘΕΝΕΙΕΣ ΠΟΥ ΑΠΟΔΕΔΕΙΓΜΕΝΑ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΝΟΝΤΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΣΤΗΝ ΚΑΝΝΑΒΗ ΠΑΡΑ ΣΤΑ ΣΥΝΤΑΓΟΓΡΑΦΟΥΜΕΝΑ ΦΑΡΜΑΚΑ
10 εμβληματικές μασκότ metal συγκροτημάτων και η ιστορία τους
Φιλίες
ΣΤΑΜΠΕΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΠΛΟΥΖΕΣ ΤΟΥ ΡΑΔΙΟΦΩΝΟΥ ΜΑΣ
Η ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΤΟΥ UP THE IRONS 10-11-2013
ΟΙ "PAVLOV'S DOG" ΚΑΙ Η "JULIA"
Καλημέρα!... με αναμνήσεις...
Progressive Metal
Up The Irons Party

Doobie Brothers !

Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
KWSTAS MARLEY

KWSTAS MARLEY

Αριθμός μηνυμάτων : 435
Ημερομηνία εγγραφής : 19/09/2013

Doobie Brothers ! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Doobie Brothers !   Doobie Brothers ! Empty16.10.13 3:52

Doobie Brothers - Long Train Runnin

Αυτή είναι μια εκ νέου καταγραφή του πρώτου single τους από πολύ το πρώτο τους άλμπουμ από το 1971.
Μεγάλη τραγούδι, Μεγάλη Doobies, για πάντα νέοι! 40 χρόνια στο δρόμο και ακόμα rockin καλύτερα από ποτέ!
"Κανείς δεν" είναι το πρώτο single από το νέο album Doobie Brothers "World Gone Crazy", στα καταστήματα 28 Σεπτεμβρίου, 2010 στις HOR Records.Go αγοράσει το CD! "Κανείς" lyrics: Tom Johnston Evil τρόπους της πρακτικής μπορεί να σας περιβάλλουν Callin σχετικά εσωτερικό πυρήνα της ζωής σας , όμως, ο πατέρας σου ήταν απλά ένα συγκρότημα άνθρωπος της bus'ness Και η μητέρα σου απλώς μοιράζονται έξω τρόμο σας , όμως, διατρέχουν τον κίνδυνο μιας ξαφνικής απώλειας Δεν έχεις μαμά να φέρουν σταυρό σας, δίπλα σας Uh huh, uh huh ως ​​άγγελοι μεσάνυχτα λάμψει φτερά τους και ο χρόνος αρχίζει μόλις bo χτίσει ένα τείχος γύρω σας Κανείς, κανείς δεν θα λάβει την αγάπη μου μακριά από μένα Κανείς, κανείς δεν θα λάβει την αγάπη μου μακριά από me out Settin »σε ένα ταξίδι κάτω στο Jenner έχω δώσει ό, τι έχω να βοηθήσει η αιτία Χρειάζεστε ένα μέρος μόνο για να εγκατασταθούν έξω πιέσεις μου, ένα μέρος όπου μπορείτε και μπορώ να κάθομαι και να διακόψετε έτσι μπορώ να δω τον ουρανό τη νύχτα Χωρίς φόβο των κρυφών φως σε τυφλούς με Mm, mm Και έτσι θα δείτε το μονοπάτι είναι σαφές και οι αλλαγές θα πρέπει να επηρεάζονται γύρω μου Κανείς, κανείς δεν θα λάβει την αγάπη μου μακριά από μένα Κανείς, κανείς δεν θα λάβει την αγάπη μου μακριά από μένα

Doobie Brothers

Αρχικά κυκλοφόρησε το (1972) το δεύτερο άλμπουμ, "Toulouse Street" (η οποία γέννησε τις επιτυχίες και κλασικά ροκ συνδετήρες, "Ακούστε τη μουσική» και «Ο Ιησούς είναι Just Alright"), και έφερε την μπάντα επιτυχία ανακάλυψη τους. Η τρέχουσα έκδοση της μπάντας έχει αποδειχθεί ότι είναι εξαιρετικά σταθερό στη σύνθεση του πυρήνα της από το 1993. Διαθέτει το ήμισυ από τα τέσσερα αρχικά μέλη - Johnston (1970 - 1977, 1987 - σήμερα) και πάντα παρόντες Simmons (1970 - σήμερα) - συν Hossack βετεράνος ντράμερ (1971-1973, 1987 - σήμερα) και πολύχρονη McFee κιθαρίστας (1979 - 1982, 1987, 1992 - σήμερα). * Τομ Johnston - κιθάρες, πλήκτρα, φυσαρμόνικα, φωνητικά * Patrick Simmons - κιθάρα, μπάντζο, φλάουτο, φωνητικά * John McFee - κιθάρες, βιολί, φωνητικά * Michael Hossack - τύμπανα, κρουστά * Keith Knudsen - τύμπανα, κρουστά, φωνητικά * Skylark - μπάσο, φωνητικά * Guy Allison - πλήκτρα, φωνητικά * MB Gordy - τύμπανα, κρουστά * Marc Russo - σαξόφωνο Ακούστε τις Στίχοι Μουσική: Μην αισθάνεστε ότι growin », μέρα με τη μέρα; Οι άνθρωποι gettin 'έτοιμη για την είδηση. Κάποιοι είναι ευχαριστημένοι, μερικά είναι θλιβερή. Oh-oh, εμείς Πρέπει να αφήσουμε την αναπαραγωγή μουσικής. Αυτό που οι άνθρωποι πρέπει να είναι ένας τρόπος για να 'em χαμόγελο. Δεν είναι τόσο δύσκολο να το κάνετε εάν ξέρετε πώς. Gotta πάρει ένα μήνυμα, πάρει κατευθείαν. Ω, τώρα go'n μαμάς »σε μετά το« λίγο. Wo-oh-Ωχ, να ακούσετε τη μουσική. Wo-oh-Ωχ, να ακούσετε τη μουσική. Wo-oh-Ωχ, να ακούσετε τη μουσική . Όλη την ώρα. Καλά, ξέρω, ξέρεις, μωρό μου, ό, τι λέω. Meet me στη χώρα για μια μέρα. Θα χαρούμε και θα χορέψουμε. Ω, είμαστε Θα χορέψουμε μπλουζ μας μακριά. Και αν είμαι feelin 'καλό για σας. Και είστε feelin 'καλό για μένα. Δεν υπάρχει τίποτα που δεν μπορούμε να κάνουμε ή να πούμε. Feelin 'καλό, πρόστιμο feelin', Ω, μωρό, αφήστε τη μουσική παίξετε. Wo-oh-ohh, να ακούσετε τη μουσική. Wo-oh-ohh, να ακούσετε τη μουσική. Wo-oh-ohh, να ακούσετε τη μουσική. Όλη την ώρα. Όπως ένα χαλαρό ροή του ποταμού, γύρω κάστρα στον ουρανό . Και το πλήθος μεγαλώνει, List'nin »για τους ευτυχείς ήχους. και πήρα να τους αφήσουμε να πετάξει, Wo-oh-Ωχ, να ακούσετε τη μουσική. Wo-oh-Ωχ, να ακούσετε τη μουσική. Wo-oh -Ωχ, να ακούσετε τη μουσική. Όλη την ώρα.

Doobie Brothers

Συντάχθηκε απο τον Tom Johnston και κυκλοφόρησε αρχικά στο διπλό live άλμπουμ του 1996, "Rockin 'Κάτω από την εθνική οδό: Η συναυλία άγριας ζωής". Η Doobie Brothers βελτίωσε το παίξιμο τους εκτελώντας ζωντανά σε όλη την Βόρεια Καλιφόρνια το 1970. Θα προσελκύσει μια ιδιαίτερα ισχυρή εξής μεταξύ των τοπικών κεφάλαια των Hells Angels και πήρε ένα επαναλαμβανόμενο συναυλία σε ένα από των μοτοσικλετιστών αγαπημένο χώρους, το Chateau Liberte »στην Santa Cruz Mountains. Στίχοι ακολουθούν: Πήρε τα blues εθνική οδό, δεν μπορεί να σας ακούσει runnin κινητήρα μου; Flyin »κάτω από το δρόμο με το πόδι μου στο πάτωμα Όλος ο τρόπος στην πόλη μπορούν να ακούς έρθεις της Ford για να πέσει, ότι δεν θα κάνει όχι περισσότερο. και μυρίζω κινητήρα Burnin μου " κάτω από την κουκούλα είναι ο καπνός δεν μπορεί να σταματήσει, και δεν μπορώ να σταματήσω πήρε να κρατήσει Movin 'πάνω ή θα χάσω το μυαλό μου. Ω, rockin 'κάτω από την εθνική οδό Ω, rockin «κάτω από την εθνική οδό Ω, rockin 'κάτω από την εθνική οδό Ω, rockin 'κάτω από την εθνική οδό. Το περιπολικό αυτοκινητόδρομο πήρε τα μάτια του πάνω μου ξέρω τι έχει σκεφτόμουν και δεν είναι καλό είμαι Movin 'τόσο γρήγορα που μόλις και μετά βίας μπορεί να δει μου θα χάσεις ότι ο άνθρωπος, ξέρω ότι πρέπει να. Πάω κλωτσιά στο πεντάλ μου κάνει ford μου κινούνται λίγο πιο γρήγορα δεν μπορεί να σταματήσει, και δεν μπορώ να σταματήσω πήρε να κρατήσει Movin 'πάνω ή θα χάσω το μυαλό μου. Ω, rockin 'κάτω από την εθνική οδό Ω, rockin 'κάτω από την εθνική οδό Good ξέρετε ότι Oh, rockin 'κάτω από την εθνική οδό Ω, rockin 'κάτω από την εθνική οδό.

Αυτό είναι ένα τραγούδι ευαγγέλιο που γράφτηκε από τον Arthur Reynolds και καταγράφηκε για πρώτη φορά από τη δική Reynold, το Art Τραγουδιστές Reynolds, το 1966 το άλμπουμ τους, "Tellin« Είναι σαν να είναι. " Ο τίτλος του τραγουδιού κάνει χρήση της αμερικανικής αργκό όρος "όλα-δεξιά», η οποία κατά τη διάρκεια της δεκαετίας του 1960 χρησιμοποιήθηκε για να περιγράψει κάτι που θεωρείται δροσερό ή πολύ καλή. Το τραγούδι καταγράφηκε μεταγενέστερα από το The Doobie Brothers, οι οποίοι συμπεριέλαβαν το 1972 το άλμπουμ τους , Toulouse Street, το οποίο - μαζί με το "ακούσετε τη μουσική" -. έφερε στην μπάντα την επιτυχία ανακάλυψη τους εκδοχή του Doobie Brothers »του« Ιησού Is Just Alright "ήταν ένα από μια σειρά από θεματικές θρησκευτικά τραγούδια για να φτάσει στην Αμερική charts κατά τη διάρκεια του 1972 και το 1973, μαζί με το "Morning έχει σπάσει" από τον Cat Stevens, «αγαλλίαση» από τον Paul Anka, "Μίλα στο Sky" από τον Rick Springfield, "ο Ιησούς ήταν ένας Αιγόκερως" από τον Kris Kristofferson, και "I Knew Ιησού (πριν ήταν ένα αστέρι) "από τον Glen Campbell. Στίχοι εξής: ο Ιησούς είναι ακριβώς εντάξει μαζί μου, Ιησού, είναι ακριβώς εντάξει, ναι . Ιησού, είναι ακριβώς εντάξει μαζί μου, Ιησού, είναι ακριβώς εντάξει δεν με νοιάζει τι μπορεί να λένε, δεν με νοιάζει τι μπορούν να κάνουν I don 't νοιάζει τι μπορεί να λένε, ο Ιησούς είναι απλά εντάξει, oh yeah Ιησού, είναι ακριβώς εντάξει. Ιησού, είναι ακριβώς εντάξει μαζί μου, Ιησού, είναι ακριβώς εντάξει, oh yeah Ιησού, είναι ακριβώς εντάξει μαζί μου, Ιησού, είναι ακριβώς εντάξει. δεν το κάνω νοιάζει τι μπορεί να γνωρίζει, δεν με νοιάζει πού μπορεί να πάει Δεν με νοιάζει τι μπορούν να γνωρίζουν, Ιησού, είναι ακριβώς εντάξει, OH ναι. Ιησού, Είναι φίλος μου, ο Ιησούς, Είναι φίλος μου με πήρε από το χέρι , με οδήγησαν μακριά από αυτή τη γη ο Ιησούς, Είναι φίλος μου. Ιησού, είναι ακριβώς εντάξει μαζί μου, Ιησού, είναι ακριβώς εντάξει, oh yeah Ιησού, είναι ακριβώς εντάξει μαζί μου, Ιησού, είναι ακριβώς εντάξει. Δεν με νοιάζει τι μπορεί να πω ότι, Δεν με νοιάζει τι μπορούν να κάνουν δεν με νοιάζει τι μπορεί να λένε, ο Ιησούς είναι απλά εντάξει, OH ναι.

Η Doobie Brothers - Long

Doobie Brothers

Michael McDonald (feat. Tom Johnston)

Doobie Brothers

Michael McDonald και η Doobie Brothers

τέλος
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Doobie Brothers !
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
UP THE IRONS :: VIDEO CLUB-
Μετάβαση σε: